Özgür Aras Kimdir

R. ÖZGÜR ARAS

. 7 Şubat Ankara’da doğdu.

. İlkokulu Ankara Teğmen Kalmaz İlkokulu’nda okudu.

. Ortaokul 1.sınıfı Ankara Mimar Kemal Lisesinde okudu.

. İlk röportajını Türkçe öğretmeninin verdiği ödev olarak, orta 1’de o dönemin Türk-İş Genel Başkanı Şevket YILMAZ’ la yaptı.

. Babasının işi nedeniyle Bodrum’a yerleşen Özgür Aras, ortaokul 2’nci ve 3 ‘üncü sınıfı Bodrum Lisesi’nde okudu.

. İlk sosyal faaliyetlere Bodrum’da başlayan Özgür Aras, Saynur Gelendost ‘la tanıştı.

. 1989 yılında Bodrumlu Gönüllülerle ve Saynur Gelendost’ la çalışan Özgür Aras, ilk kez ” Akdeniz Çocuk Şenliği”nde görev aldı. ( ” Akdeniz Çocuk Şenliği ” Yunanistan, İtalya, İzmir ve Muğla’dan gelen çocukların katılımı ile gerçekleşen 23 Nisan Çocuk Şenliğiydi. )

. Bodrumlu gönüllülerle ” Betonlaşmaya, Ağaç Kıyımına, Egzoz Gazlarına Karşı Çıkma “, Akdeniz Foklarını Koruma, Gökova Çöp Seferi, Ağaçlandırma Kampanyası gibi bir çok etkinliğe katıldı.

. 1990 yılının sonlarında , kendi yaşıtlarından oluşan ” Bodrumlu Minik Gönüllüler ” i kurdu.

. Bodrumlu Minik Gönüllüler olarak ” Doğayı Koruyalım ” kampanyası başlattılar. Bir panel ve ağaç dikme kampanyası düzenlediler.

. Özgür Aras, bu kampanyanın ses getirmesinden ve yaptığı öncülükten dolayı, Ege Dergisi tarafından ” Ege’de Yılın Çocuğu ” seçildi. ” Ege’de Yılın Kadını ” Saynur Gelendost ; ” Ege’de Yılın Adamı ” Zülfü Livaneli ve Teodarakis , Özgür Aras’la beraber ödül aldılar.

. 1991 yılının Ocak ayında o dönemin Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Avni AKYOL’ dan başarılarından dolayı Takdir Belgesi aldı.

. 1991 yılında yazdığı şiirlerden oluşan ilk kişisel sergisini Bodrum Kalesi’nde açtı.

. 1 Eylül Dünya Barış Gününde, Muğla İnsan Hakları Derneği tarafından düzenlenen etkinliklere katılan Özgür Aras, Hiroşimalar Olmasın Paneli’ne konuşmacı olarak katıldı ve İnsan Hakları Derneği Özel Ödülü’nü aldı.

. Bodrum’da ilk çocuk tiyatrosunu kurup; Bodrum’un çeşitli koylarında oyunlar sergiledi.

. Bodrum’da yaptığı çalışmalardan dolayı “Bodrum’lu Minik Gönüllüler’ den plaket aldı.

. İlk köşe yazılarını Bodrum Express Gazetesinde yazan Özgür Aras, 3 yıl boyunca Bodrum Merhaba Gazetesinde yazılarına devam etti.

. 1991 yılında babasını kaybeden Özgür Aras, Ankara’ya yerleşti.

. 1992 yılında ” Ankara Gönüllüleri “ni kuran Özgür Aras, yıl sonunda ” Ankaralı Sanatçılar ” topluluğunu da oluşturdu. Ankara’da kamuoyunun ilgisini çeken Özgür Aras, o dönemin tüm bakanlarının da ilgi odağı oldu.

. 1992 yılında o dönemin ilk Çevre Bakanı Sn. Ali Talip Özdemir’ den yaptığı çalışmalarından dolayı ” Çevre Madalyası ” aldı.

. 1992 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ la ilk kez kurulan Gökova İzci Kampı’na “İzci ” olarak gitti.

. 1992 yılında Sözcü Dergisi ile anlaşan Özgür Aras, yazılarını orada da yazdı ve ilk röportajını o dönem DYP Genel Başkanı olan, Süleyman Demirel ile yaptı. Birçok gazetede yer alan röportaj Özgür Aras’ ın hayatına yeni bir yön vermeye ilk adımdı.

. 1992 yılında kurulan yeni hükümette Çevre Bakanı Sn. Doğancan Akyürek ‘e fahri danışmanlık yapan Özgür Aras, bu görevini Çevre Bakanı Sn. Rıza Akçalı ile sürdürdü.

. 2’nci Kişisel Sergisini Bodrum Kalesi’ nde ; 3’üncü Kişisel Sergisini de Ankara Türser Sergi Sarayı’ nda açtı.

. 1992 yılında ilk kez bir karma sergiye katılan Özgür Aras, Ankaralı Sanatçılarla Dünya Barış Gününde ” Barış Yolcuları ” sergisine önderlik etti.

. 1992 yılında Çevre Bakanı Sn. Doğancan Akyürek’ ten Çevre Beratı aldı.

. 1993 yılında ilk kez “Alo Çevre Hattı”nı Alo Bilgi AŞ. ile ( 0 900 900 1976 ) kuran Özgür Aras, Bu hatla bir çok il ve ilçenin; belediye başkanları, valileri ve kaymakamları ile işbirliği yaptı.

. 1993 yılında Ankara Çocuk Hakları Derneği tarafından ” Yılın Çocuğu ” seçilen Özgür Aras, aynı yıl Çevre Bakanı Sn. Rıza AKÇALI ‘dan da Çevre Beratı aldı.

. 1993 yılında Ankara Çankaya Sanat Galerisi’nde 4’üncü Kişisel Sergisini açtı.

. 1993 yılında TRT 2 ‘de yayınlanan ” Genç Haber ” i 1 yıl Sundu.

. Özgür Aras ‘a Çevre Bakanı Sn. Rıza Akçalı , ” 1. Çevre Gönüllüleri Şurası “nda Çevre Madalyası verdi.

. 1993 yılında Ankaralı sanatçıların düzenlediği 93 ‘ün Pop Yıldızları ödül töreninde , ilk kez gelecekte iş birliği yapacağı sanatçılarla tanıştı.

. 1993 yılında Türkiye ‘ye gelen Greenpeace örgütünün özel davetlisi olarak gemilerinde 1 hafta geçirdi.

. Aynı yıl ” Dünya Radyo “da 1 yıl çevre programı yaptı.

. 1994 yılında Avanos Belediyesi’nin düzenlediği Avanos Festivaline katılan Özgür Aras, 5.nci kişisel sergisini burada açtı. Avanos Belediyesin’ den Sanat Özel Ödülü ‘nü aldı.

. 1994 yılının sonunda Zerrin Özer’e basın ve halkla ilişkiler yapmaya başlayan Özgür Aras, yılın sonunda Tarkan ve Yonca Evcimik Fan Club yöneticiliği ve halkla ilişkiler yaptı.

. Özgür Aras, Saynur Gelendost öncülüğünde başlatılan Gökova Termik Santralinin durdurulması için yapılan bir çok eyleme katıldı ve 1994 yılında gerçekleşen Gökova Termik Santrali Açlık grevine katıldı.

. Çevre faaliyetlerini mesleği gibi yapan Özgür Aras ‘a Ankara Gaziosmanpaşa Rotary Kulübü , her yıl dalında başarılara verdiği ” Yılın Meslek Ödülü “nü verdi.

. Artık İstanbul’a gidip gelen Özgür Aras, bir süre Tarkan ve Ahmet San’ la çalıştı.

. Özgür Aras, Bodrumlu gönüllülerle 15 gün süren Ankara-Bodrum-Atina Barış Yolculuğuna çıktı.

. TRT ‘de Çocuk Eğlence Program Müdürlüğü ‘ne 13 bölüm spot senaryoları yazan Özgür Aras ‘ın televizyonla ilişkisi burada da devam etti.

. Özgür Aras, üniversite eğitimi için Bilkent Üniversitesi Büro Yönetimi’ne girdi ve o dönem Swiss Hotel Management School ve Delcom’un halkla ilişkiler kursuna giderek diploma aldı.

. 1995 yılında tamamen İstanbul’a yerleşen Özgür Aras, Star Televizyonunun müzik şirketi “Banko Plak” la anlaştı ve 1 yıl orada çalıştı.

. 1995 yılında Ankara Yunanistan Büyükelçiliği’nin bir resepsiyonuna davet edilen Özgür Aras, ” Türk-Yunan Dostluğu ” üzerine yazdığı bir şiiri Başkonsolosa takdim etti. 15 gün sonra yeni bir davet alan Özgür Aras, bu kez Başkonsolostan ” Türk-Yunan Barış Elçisi ” unvanı aldı.

. Bu arada Elif Dağdeviren yönetiminde çıkan COSMOPOLİTAN dergisinde çevre yazıları yazmaya başladı.

. Çevre kampanyaları için yurt içi ve yurt dışından davetlere katılan Özgür Aras, birçok panel ve kampanyaya da konuşmacı olarak katıldı.

. Zerrin Özer ‘in “Paşa Gönlüm” albümü ardından Özgür Aras, artık Pınar Aylin, Harun Kolçak, Reyhan Karaca ve Ajlan & Mine ‘ye menajerlik hizmetlerini yürütmeye başladı.

. Banko Plak , ardından da Kekeva Müzik ile çalışan Özgür Aras, kısa dönem işlerini
Home Ofisinden yürüttü.

. 1998 yılında Hürriyet Gazetesi ve JCI tarafından Özgür Aras ‘a ” Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Adına Türkiye’de Yılın En Başarılı Genci Ödülü ” verildi.

. 1998 yılında Özgür Aras, ” Genç Başaran Türkiye Özel Ödülü ” nü aldı.

. 1998 yılında KİSS MÜZİK ile anlaşan Özgür Aras artık yoluna Kiss Ailesi ile devam etmeye başladı. Halkla İlişkiler Müdürü görevinin yanı sıra ; 2001 Aralık ayına kadar 32 albüm’e yapım koordinatörü olarak imza attı.

. 1999 yılında Türk Kalp Vakfı ile Özgür Aras, Türk Sanat Müziğinin ünlü ismi Sevim Tuna ‘ya 40.sanat yılında ” Vefa Gecesi “ni organize etti.

. Sevim TUNA gecesinde emeği geçen Özgür Aras ‘a bir plaket verildi ve Türk Kalp Vakfı yönetim kurulu başkanı Çetin Yıldırımakın, Özgür Aras’ ı başarısından dolayı plaketle onurlandırdı.

. ÖZGÜRCE adını verdiği ilk şiir kitabını 2000 yılında çıkardı.

. SHE&HE , KİSS DERGİ ve ŞAMDAN dergilerine dönem dönem yazılar yazıp, prodüksiyonlar hazırladı.

. 2001 yılında Müzikvizyon Dergisi tarafından, ” Yılın En Başarılı Halkla İlişkileri ” ödülü verildi.

. KİSS TV ‘de Haziran 2001 – Mart 2002 arası ” ÖZGÜRCE ” adını verdiği programını haftada bir gün yaptı ve haftada bir gün çıkan ” GÜLBENCE ” de yazılar yazıp röportajlar yaptı.

. Türk Kalp Vakfı yönetim kurulu tarafından, vakıf faaliyetleri adına yaptığı çalışmalardan dolayı Özgür Aras ‘a Başarı Plaketi verildi.

. Türkiye de ilk defa manken menajerliği yaparak Deniz Akkaya ile çalıştı.

. Gülben Ergen ile çalışmaya başladı.

. 2001 yaz sezonu için Çapa & Çapa Grubu ile anlaşarak; İstanbul’un gözde mekanları Catwolk ve Vodka ‘yı işletip, hem de halkla ilişkilerini yürüttü.

. Özgür Aras Gecce.com tarafından düzenlenen ” 2001 ‘in En İyi Mekanları ve İşletmecileri ” anketi sonuçları doğrultusunda işletmeciliğini yaptığı Karafaki ile ” 2001 ‘in En İyi Mekanı ” ödülünü aldı.

. ” Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği ” tarafından ” 24. Radyo-Tv Oskarları ” ndan Kiss TV ‘de yaptığı ” ÖZGÜRCE ” programıyla ” TV OSKARI ” kazandı.

. 2002 ‘de Güzide Duran ile anlaştı.

. 2002 – 2003 Kış sezonunda Beyoğlu Maxxim ‘s CLUB ‘u işletmeye başladı.

. 2002 yılında ATV Televizyonu Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı görevini sürdürdü .

. Özgür Aras ‘in 2. kitabı ” BEYNİMDEN HERKES GEÇTI ” AN Yayıncılık” tan çıktı ve Aras 21. TÜYAP İstanbul kitap fuarına katıldı.

. Özgür Aras, haftanın üç günü ATV ‘de yayınlanan ” SABAH KEYFİ ” programı içine ” ÖZGÜRCE ” bölümünü hazırladı .

. 2003’de Şenay Akay ile anlaştı.

. Ajda Pekkan “Sen İste” adını verdiği Single’nın promosyonunu yaptı.

. 2003’de SABAH GAZETESİ DERGİ GRUBU Halkla ilişkiler Müdürü olarak çalıştı.

. Delcom Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından 2003 yılında “Yılın En Basarili Menajeri ve Basın Danışmanı” ödülünü aldı.

. 2004 Ocak ayında ilk defa bir albüme prodüktör olarak imza attı. Aysa Hatun Önal’ın Universal Müzik’den çıkan “Sonunda ” albümünün prodüktörlüğünü yaptı.

. 2004‘de Doğan Müzik Company ile İletişim Direktörü olarak anlaştı.

. 2004 de ikinci kez prodüktör olarak Mert Ekrem’in Universal Müzik’den çıkan “Sil Bastan” albümünde çalıştı.

. “Özgürce” adini verdiği programını Kanal 6 ekranlarında haftada bir gün canlı olarak sundu.

. Özgür Aras Gökhan Özen ile anlaştı. Gökhan Özen’ in Basın-Halkla İlişkiler ve Menajerlik Hizmetleri Özgür Aras tarafından yürütülüyor.

. Özgür Aras’ ın Aralık 2004 de 3. kitabı “İNSAN YAŞARKEN ANLAMAZ” “AN Yayıncılık” tan çıktı.

. İstanbul Ar-El Koleji öğrencileri tarafından Mesleğinde En Başarılı seçilerek plaket verildi.

. Olivium Yardım Platformuna katkılarından dolayı plaketle ödüllendirildi.

. Özgür Aras’ a İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yaptığı çalışmalardan dolayı plaket verildi.

. Radyo Klas 98.7 “Özgürle Baş Başa” programıyla mikrofonuyla her Pazar canlı olarak konukları ile sohbet etti.

. Özgür Aras’ a Ankara Seyranbağları Lisesi öğrencileri adına plaket verildi.

. ATV ekranında yayınlanan Ercan Saatçi, Deniz Seki ve Erol Köse’nin jüriliğini yaptığı STAR AVI yarışmasında yarışmacılara görsellik ve iletişim üzerine ders verdi.

. Özgür Aras bir Birol Güven projesi olan ve ATV ekranlarında yayınlanan “Sonradan Görme” Sit -Com dizisinde Metin Şentürk, Asuman Krause ile Görkem karakterinde rol aldı.

. 2005 yılında” Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği ” tarafından ” 28. Radyo-Tv Oskarları”ndan Radyo Klas’da yaptığı ” Özgürle Baş Başa ” programıyla ” RADYO OSKARI ” kazandı.

. Özgür Aras Mc Donalds’ın düzenlediği MC STAR Yarışmasında Zerrin ÖZER, Abidin, Firdevs ile Juri Üyeliği yaptı.

. 2005 yılında Seda Sayan ile “İletişim Hizmetleri” ni yürütmek adına anlaştı.

. Özgür Aras Nisan 2006’da 4. kitabı “SEVİLMEK HASRETİYLE PERİŞANIM” ı “Çilek Medya” dan çıkardı.

. Özgür Aras’ ın yaptığı özel röportajlar Vatan Gazetesinde “Özgürle Baş Başa” adı ile yayınlandı.

. Özgür Aras 2006 yılında kendi adını verdiği “İletişim Hizmetleri” ofisini açtı.

. 2006 Aralık ayında Hande Yener “İletişim Hizmetleri” ni yürütmek adına anlaştı.

. 2007 Şubat ayında piyasaya çıkan Nalan Tokyürek (Of Aman Nalan) “Türk Sineması Klasikleri” albümünün promosyonunu yaptı.

. 2007 yılında 3. kez Prodüktör olarak Yeliz’ in “Haykırdım Sessizce” albümünde çalıştı.

. Emel Müftüoğlu “İletişim Hizmetleri” ve “Menajerliğini” yürütmek adına anlaştı.

., Harun Kolçak ’ın “Aşk Beni Hep Değiştirecek” adını verdiği single albümünde Yapımcı olarak imza attı.

. TürkMax (Diğitürk 23 Kanal) ekranında yayınlanan “Özgür Aras’la Popluyorum” programını hazırladı ve sundu.

. Büyük Klubun “Eğitim Kampanyası” na verdiği destekden dolayı Duran Akbulut’dan plaket aldı.

. Özgür Aras yazılarıyla Vatan Gazetesi “Bizim Kahve” ekinde yer aldı.

. 2008 yılında Kanal 1 ‘de yayınlanan Akademi Türkiye Yarışmasında “Yıldız Stratejisi” dersi verdi.

. Ebru Aydın’ın “Müsaadenizle” adını verdiği sıngle albümünde Yapımcı olarak imza attı.

. Türkiye’nin ilk internet üzerinden yapılan Şarkı sözü ve bestesi yarışması olan WEBEST ‘de juri üyesi oldu.

. Türk Kalp Vakfından yaptığı çalışmalar için plaket aldı.

. Seda Sayan’ın “Aşk’la’ albümünde süpervizör olarak yer aldı.

. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğin’ den yaptığı çalışmalar için plaket aldı.

. Özgür Aras 80 Zihinsel Engelli Çocuğun bakımını üstlenen “Sevgi Merkezi”i için kampanya başlattı.

. Türk Böbrek Vakfından yaptığı çalışmalar için plaket aldı.

. 12. Kasdav Liselere Arası Müzik Yarışmasına katkılarından dolayı plaket aldı.

. Özgür Aras 2009’da 5. kitabı “Güzel Günler Zorlu Yollardan Geçer” i “İmleç Kitap” dan çıkardı.

. Türkiye’de dans müziğinin öncüsü Bedük ile anlaştı.

. Özgür Aras öncülüğünde “Gerçek Hayat Dostları Platformu” Stelyo Pipis, Ayşe Ersayın, Rahşande Samlı, Esin Övet ve Semra Özal ile oluşturuldu.

. 2010 Nisan ayında “Geleneksel Cenk Koray Ekran Ödülleri” nin ilkini “Gerçek Hayat Dostları Platformu ile organize etti

. Yeliz’in “Allah Kalbine Göre Versin” albümünde Prodüktör olarak görev aldı.

. 2010 yılında Spetrum Medya bünyesinde bulunan Süper Fm, Metro Fm, Joy Fm, Joy Türk Fm ‘e “Marka Elçiliği yaptı.

. Akşam Gazetesi eki “Akşam Life” da köşe yazıları yazmaya başladı.

. İstanbul gece hayatına yön veren ve bir Özgür Aras projesi olan “eelence” yi açtı.

. 2011 yılında çıkan Seda Sayan feat Hüseyin Karadayı “İftira” single albümünde prodüktör olarak görev aldı.

. 2011 “Geleneksel Cenk Koray Ekran Ödülleri” nin kincisi “Gerçek Hayat Dostları Platformu ile organize etti.

. 2011 Şubat ayında Mehmet Ali Erbil ile Özgür Aras “yımırta” adını verdikleri Cafe ‘yi açtılar.

. 2011 Temmuz ayında Kral Medya Grubu bünyesinde bulunan Kral TV, Kral Fm, Kral Pop Radyo’ya “İletişim Danışmanlığı” yapmaya başladı.

. Emre Aydın ile “İletişim Hizmetleri” yürütmek adına anlaştı.

.2012 yılında çıkan Seda Sayan “Yağmurlar Altında Eriyorum” single albümünde Prodüktör olarak görev aldı.

.2012 yılında çıkan Ebru Yaşar “Ağlayamıyorum” single albümünde süpervizör olarak görev aldı.

. İstanbul gece hayatına yön veren ve bir Özgür Aras projesi olan “Ablam”ı açtı.

.2012 Haziran – 2013 Ocak ayları arasında her Perşembe Star TV ekranında yayınlanan Alişan ile Sevcan programında Perşembe günleri yer aldı.

.2013 yılında Bilecik Belediyesi “En İyi İletişimci Ödülü” nü aldı.

. Özgür Aras 2103’de 6. kitabı “Bizim Ünlülerin Halleri” ni Epsilo Yayıncılık’ dan çıkardı.

.2013 yazıda İstanbul ‘un en gözde yazlık mekanı Sortie ‘yi işletti.

.Yıldız Kaplan ‘ın “Eline Gözüne Dizine” single projesinin Prodüktörlüğünü yaptı.

.Bakırköy Belediyesi Yaşam Otizim Sporla Eğitim Merkezi Yılın En İyileri “En İyi İletişimci Ödülü” nü aldı.

. Özgür Aras Deniz Seki ile anlaştı.

.Sibel Tüzün’ün “Kaç Yıl Geçti” single projesinin Prodüktörlüğünü yaptı.

.Hakan Peker’in “Mütemadiyen” albümünün PR çalışmasını yürüttü.

.Hakan Akkaya , Banu Noyan ve Özgür Aras Türkiye ‘nin bir çok şehrinde düzenlenen “Model Of Celebrity Yarışması” nda jüri üyesi olarak yer aldı 2 sezon boyunca.

.Özgür Aras her Pazar köşe yazılarını Takvim Gazetesi’nde “Özgürle Baş başa” adlı köşesinde yazmaya başladı.

.Sibel Tüzün’ün “Le Le Le” single projesinin Prodüktörlüğünü yaptı.

.Özgür Aras Show TV ‘de yayınlanan “Simge Fıstıkoğlu ile Yeni Birgün” Programında yorumculuk yaptı.

.İstanbul gece hayatına uzun süre canlılık getiren Beyoğlu’nda açılan Chanta Kulübü işletti.

.2015 yılında B’Yer adını verdiği Klübü açtı.

.Bir Özgür Aras projesi olan Eğlence Radyo ‘yu yayına başladı.

.Özgür Aras Berkay ile anlaştı.

.Özgür Aras Yedigün Markasının Lansmanına ev sahipliği yaptı.

. Özgür Aras Sumsung E6 Lansmanına ev sahipliği yaptı.

. Ajlan Records adında bir yapım şirketi kurdu.

.Oğuz Saraç feat Jeyan Büyükburç “Evolution” albümün prodüktörlüğünü yaptı albüm aynı zamanda Ajlan Records ‘dan yayınlandı.

.Özgür Aras Ekin Türkmen Menajerlik olarak anlaştı.

.Magaziznci.com Yılın En İyileri Ödül Töreninde “En İyi İletişimci Ödülünü aldı.

.Yeliz ‘in “Gidiyorum” albümünün Prodüktörlüğünü yaptı.

.Özgür Aras POPSAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Görevini yürüttü.

. Özgür Aras 2105’de 7. kitabı “Gitmek Gerek Bazen” ni Sayfa 6 Yayınları’ ndan çıkardı.

.İdo Tatılıses’ in “Kaç Kere” albümünün PR çalışmasını yürüttü.

.Özgür Aras ‘ın yazıları Hafta Sonu Dergisinde “Özgürce” adlı köşesinde yayınlandı.

.Suadiye ‘nin “Cesaretim Yok” single projesinde Prodüktörlüğünü yaptı.

.Zbank adını verdiği gece klübünü açtı.

.2016 yılında yayınlanan Berkay “Arabesk” albümünün Yapım Koordinatörlüğünü yaptı.

.2016 yılında kendi adını verdiği “Lotus by Özgür Aras” zayıflama çayını piyasaya çıkardı.

.Lob’in Türkiye 2016 Yılın En İyileri Ödül Törenin de “Yılın İletişimcisi Ödülünü” aldı.

.360 TV ‘de hafta içi her gün yayınlanan “Elifnağme” programında Elif Güvendik, Tayyar Işıksaçan ile beraber yorumcu olarak görev aldı.

.Suadiye ‘nin “Aşk’ça” single projesinde Prodüktörlüğünü yaptı.

.Kibariye ‘nin “Seni Çok Seviyorum” single projesinin PR çalışmasını yürüttü.

.Emre Aydın ‘ın senaryosunu yazdığı aynı zaman da yapımcılığını yaptığı Korku Filmi “Cinni:Uyanış” ın PR çalışmasını yürüttü.

.Bibrek Vakfı 2016 Yılın En İyileri Ödül Törenin de “Yılın İletişimcisi Ödülünü” aldı.

.Tan Taşcı ile Menajerlik olarak anlaştı.

.360 TV ‘de hafta içi her gün yayınlanan “Aklınız Kalmasın” programında Elif Güvendik, Tayyar Işıksaçan ve Helin Avşar ile beraber yorumcu olarak görev aldı.

. Özgür Aras 2106’de 8. kitabı “Kapıda Aşk Var” ı Sayfa 6 Yayınları’ ndan çıkardı.

.2016 yılında Tüyap Kitap Fuarında yer aldı.

.Zerrin Özer ‘in “1 Şarkı 2 Zerrin” albümün prodüktörlüğünü yaptı albüm aynı zamanda Ajlan Records ‘dan yayınlandı.

. Özgür Aras ‘ın “Çorba’da Tuzun Olsun Derneği” ne dikkat çekmek için bir çok ünlü ismin katılımı ile sosyal medya üzerinden başlattığı kampanya büyük ses getirdi.

.Fatih Melek ‘in “Demo” albümün prodüktörlüğünü yaptı albüm aynı zamanda Ajlan Records ‘dan yayınlandı.

.Yonca Evcimik ‘nin “Aşk’ça” single projesinde Prodüktörlüğünü yaptı.

.Seda Sayan & Cefi ‘nin “Seni Seviyorum” albüm projesinde Prodüktörlüğünü yaptı.

.Mithat Can Özer ‘in “Kara Sevda” single projesinin PR çalışmalarını yürüttü.

.Özgür Aras 2107’de 9. kitabı “Senin Adın Bir Marka” ı İnkilap Yayınları’ ndan çıkardı.

.KKTC Türkiye Yılın En İyileri Ödül Töreni’nde “En İyi İletişimci Ödülünü” aldı.

. Gülben Ergen “Esasen” single projesinin PR çalışmalarını yürüttü.

. 2017 Tüyap Kitap Fuarında yer aldı.

.Özgür Aras 3’ncü Marka Konferansında konuşmacı olarak yer aldı.

. Gülben Ergen “Yansın Bakalım” single projesinin PR çalışmalarını yürüttü.

.2018 yılında Show Tv ‘de her gün yayınlanan Seda Sayan ‘la programında yorumcu olarak yer aldı.

.Metin Hara ile Menajerlik olarak anlaştı.

.Bir Özgür Aras projesi olan Oxhan Klübü açtı.

.Özgür Aras 2108’de 10’ncu kitabı “Mutlu Aşkta Var” ı İnkilap Yayınları’ ndan çıkardı.

.Seda Sayan ‘ın “Tabi Tabi” single projesinde Prodüktörlüğünü yaptı.
.Simge ile Menajerlik olarak anlaştı.

.2018 Tüyap Kitap Fuarında yer aldı.

.Eren Kürüm “Tabir” single projesinde Prodüktörlüğünü yaptı.

. Gülben Ergen “İnfilak” single projesinin PR çalışmalarını yürüttü.

.Seda Sayan ‘ın “Ah Geceler” albüm projesinde Prodüktörlüğünü yaptı.

.Deniz Seki ‘nin “Uzun Hikaye” albümünün Yapım Koordinatörlüğünü yaptı.

.2019 yılında 32’nciUluslararası Tüketici Kalite Zirvesi Ödül Töreni “En İyi İletişimci Ödülü ”nü aldı.

.Okay Barış ‘ın “Artık Sevmek Yetmiyor” albüm projesinin PR çalışmalarını yürüttü.

.Lerzan Mutlu ‘nun “Aşk Acısı” albüm projesinde Prodüktörlüğünü yaptı.

.8’nci Avrasya Kalite Ödül Töreninde “En İyi İletişimci Ödülü “nü aldı.

.Magazin.com İnternet Medyası 2019 Yılın En İyileri “En İyi İletişimci Ödülü “nü aldı.

.Seda Sayan ‘ın “Son Sözüm” single projesinde Prodüktörlüğünü yaptı.

. Gülben Ergen “Müsaadenle” single projesinin PR çalışmalarını yürüttü.

.2019 yılında Mood Dergisi Ödül Töreni “En İyi İletişimci Ödülü ”nü aldı.

.İrem Derici “Mest Of” albüm projesinde Prodüktörlüğünü yaptı.

.2019 yılında Açı Okulları Yılın Enleri Ödül Töreni “En İyi İletişimci Ödülü ”nü aldı.

.Cenk Eren ‘in “Hay Aksi” albüm projesinin PR çalışmalarını yürüttü.

.Berkay ‘ın “İz” albüm projesinin Yapın Koordinatörlüğünü yaptı.

. Beyaz TV ‘de her gün ekrana yayınlanan Beyaz Masa programında yorumcu olarak görev aldı.

.2019 yılında 14. Uluslararası Avrupa Kalite Zirvesi Töreni “En İyi İletişimci Ödülü ”nü aldı.

.Bir Özgür Aras projesi olan “Biraz Sezen Biraz Ben Deniz Seki” projesini hayata geçirdi.

.Cenk Eren “Repertuvar – Selda Bağcan Şarkıları” albüm projesinin PR çalışmalarını yürüttü.

.2020 yılında Göktürk Dergisi Ödül Töreni “En İyi İletişimci Ödülü ”nü aldı.

. Gülben Ergen “Benim Hikayem” single projesinin PR çalışmalarını yürüttü.

.Bir Özgür Aras projesi olan “Simge Akustik” projesini hayata geçirdi.

.Seda Sayan ‘ın “Düşerim” single projesinde Prodüktörlüğünü yaptı.

.Zara ile Menajerlik olarak anlaştı.

.Sibel Bilgiç “Diyemedim” single projesinde Prodüktörlüğünü yaptı.

.Selda Bağcan ‘40 Yılın 40 Şarkısı 2’albüm projesinin PR çalışmalarını yürüttü.